Gazeta.pl > Ogrody >  Porady ogrodowe

Pielęgnacja trawnika po zimie - 8 kroków do pięknego trawnika

Alicja Gawryś
03.04.2013 11:00
A A A Drukuj
Zima minęła i tak marzymy, by trawnik szybko się zazielenił. Tymczasem murawa gdzieniegdzie pożółkła i straszą puste miejsca. Co robić? Nie załamujmy rąk. Wszystkie szkody, jakie wyrządziła zima, da się naprawić. Najlepiej ułożyć plan działania i przystąpić do jego realizacji punkt po punkcie.

Fot. Shutterstock

 

Wczesną wiosną wśród zielonych źdźbeł łatwo dostrzec suche i pożółkłe. Jest ich bardzo wiele, utrudniają rozwój młodych liści, a także wnikanie wody do podłoża. Taką murawę trzeba wyczesać. Można to zrobić grabiami. Jeśli trawnik jest duży, wygodniej użyć wertykulatora - urządzenia, które skutecznie usuwa stare źdźbła.

 

Pielęgnacja trawnika po zimie.

Fot. Shutterstock

Obracające się "pazurki" wertykulatora wyczesują sfilcowaną trawę. Urządzenie z założonym koszem jest łatwiejsze w obsłudze, bo bez grabienia zbiera suchą trawę. Jednak wczesną wiosną jest jej tyle, że kosz bardzo szybko się zapełnia.

 

Pielęgnacja trawnika po zimie.


Zobacz także
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • avatar

    dami_anoo

    Oceniono 4 razy -2

    W tym roku mam ambitny plan utrzymania trawy na mojej działce we wzorowym stanie:). Nie miałem dużego doświadczenia, dlatego te porady bardzo mi pomogą. Do realizacji planu jak na razie to w końcu dorobiłem się fajnej kosiarki. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę polecić okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-leroy-merlin-02-04-2014,5515/1/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX