Gazeta.pl > Ogrody >  Rośliny

Najpiękniejsze kwitnące krzewy na cały rok. Posadź je teraz

Małgorzata Szymczykiewicz
04.03.2013 14:21
A A A Drukuj
Kwitnące krzewy ogrodowe są łatwiejsze w uprawie niż kwiaty. Szybko rosną więc nadają się do zazieleniania i ukwiecania zwłaszcza świeżo zakładanych ogrodów. Dobierając odpowiednie gatunki możemy mieć w każdym miesiącu kwitnący jakiś fragment ogrodu.

Fot. Wiesław Gawryś

Dorasta do 4 m wysokości. Jego ciemnozielone liście jesienią przebarwiają się na pomarańczowo lub czerwono. W zależności od odmiany ma kwiaty żółte lub pomarańczowe. Ukazują się na bezlistnych gałązkach w różnych terminach. Dobierając odmiany można mieć kwitnące krzewy od grudnia do marca. Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste oraz żyzne, wilgotne podłoże o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym.

 

Przeczytaj więcej o oczarach >>

Oczary. Krzewy ozdobne

Zobacz także
Komentarze (18)
Zaloguj się
 • avatar

  Gość: ElaFF

  Oceniono 5 razy 5

  Chciałabym kupić krzew o nazwie- LANTANA-niespotykanie piękne kwiaty.W moim mieście w sklepach ogrodniczych nie spotkałam.
  Posiadam od paru lat sundaville lub mandaville- chowam do piwnicy na zimę- teraz już są w nieogrzewanym pokoju i puściły pędy. Mam w kolorze czerwonym ale też czerwone w białe paseczki- oryginalne.

 • avatar

  lucynamr9

  Oceniono 7 razy 5

  Wawrzynek wilczełyko mam w swoim ogródku. Uroczy krzew, w marcu cały obsypany kwiatem.
  W uprawie nie wymagający.

 • avatar

  lucynamr9

  Oceniono 7 razy 3

  Pięknie kwitnie i ma super owoce na pyszne nalewki.

 • avatar

  Gość: gosc

  Oceniono 2 razy 2

  tylko wawrzynek jest trujacy. Zanim posadzi sie jakis krzew trzeba najpierw sprawdzic, czy nie jest trujacy jak ma sie male dzieci, a nawet zwierzeta.

 • avatar

  barbarasz49

  Oceniono 5 razy 1

  Jakie wieloletnie krzewy długo kwitnące,o pięknych kwiatach i nie wymagające super ziemi są najlepsze do przydomowego ogródka?

 • avatar

  w00kash

  Oceniono 1 raz 1

  Budleja nie tylko pięknie kwitnie (jej kwiatostany przypominają mi kwitnące wiosną lilaki) ale tez ładnie, delikatnie pachnie i przywabia całe mnóstwo motyli. Szkoda że jest taka wrażliwa na mróz... zeszłej zimy mimo solidnego okrycia przemarzło mi 9 z 10 krzewów. Lepiej przezimować budleje w doniczkach w piwnicy.
  --------------
  Zagraj ze mną w zielone, odwiedź www.bez-ogrodek-blog.blogspot.com

 • avatar

  wiolettabg

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem za Budleją/liście marne/-razem z kochającymi ją motylami tworzy bajeczny widok.Na równi lubię Hortensję -kwiaty trwałe,dekoracyjne i Dereń-nie tylko dla nalewki.

 • avatar

  irenkar

  Oceniono 3 razy 1

  Super drzewko....tylko nasz region Suwalszczyzny nie dla niego....bo u nqas nawet przearza krzewuszka i hortensja co niby są odporniejsze na mrozy poniżej 25 st...

 • Krzysztof Stark

  0

  Dobrze prowadzony jest ogrodnik internetowy Podkarpackie Sady ( tu ich strona -podkarpackiesady.pl). Mam stąd borówkę amerykańską Patriot i się świetnie sprzedaje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

kalendrz

Kalendarz ogrodnika - kwiecień

Wydarzenia ogrodnicze i porady na kwiecień