Gazeta.pl > Ogrody >  Rośliny

Najpiękniejsze kwitnące krzewy na cały rok. Posadź je teraz

Małgorzata Szymczykiewicz
04.03.2013 14:21
A A A Drukuj
Kwitnące krzewy ogrodowe są łatwiejsze w uprawie niż kwiaty. Szybko rosną więc nadają się do zazieleniania i ukwiecania zwłaszcza świeżo zakładanych ogrodów. Dobierając odpowiednie gatunki możemy mieć w każdym miesiącu kwitnący jakiś fragment ogrodu.

Fot. Wiesław Gawryś

Dorasta do 4 m wysokości. Jego ciemnozielone liście jesienią przebarwiają się na pomarańczowo lub czerwono. W zależności od odmiany ma kwiaty żółte lub pomarańczowe. Ukazują się na bezlistnych gałązkach w różnych terminach. Dobierając odmiany można mieć kwitnące krzewy od grudnia do marca. Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste oraz żyzne, wilgotne podłoże o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym.

 

Przeczytaj więcej o oczarach >>

Oczary. Krzewy ozdobne

Zobacz także
Komentarze (18)
Zaloguj się
 • avatar

  Gość: ElaFF

  Oceniono 5 razy 5

  Chciałabym kupić krzew o nazwie- LANTANA-niespotykanie piękne kwiaty.W moim mieście w sklepach ogrodniczych nie spotkałam.
  Posiadam od paru lat sundaville lub mandaville- chowam do piwnicy na zimę- teraz już są w nieogrzewanym pokoju i puściły pędy. Mam w kolorze czerwonym ale też czerwone w białe paseczki- oryginalne.

 • avatar

  Oceniono 7 razy 5

  Wawrzynek wilczełyko mam w swoim ogródku. Uroczy krzew, w marcu cały obsypany kwiatem.
  W uprawie nie wymagający.

 • avatar
 • avatar

  Gość: gosc

  Oceniono 2 razy 2

  tylko wawrzynek jest trujacy. Zanim posadzi sie jakis krzew trzeba najpierw sprawdzic, czy nie jest trujacy jak ma sie male dzieci, a nawet zwierzeta.

 • avatar

  Oceniono 1 raz 1

  Budleja nie tylko pięknie kwitnie (jej kwiatostany przypominają mi kwitnące wiosną lilaki) ale tez ładnie, delikatnie pachnie i przywabia całe mnóstwo motyli. Szkoda że jest taka wrażliwa na mróz... zeszłej zimy mimo solidnego okrycia przemarzło mi 9 z 10 krzewów. Lepiej przezimować budleje w doniczkach w piwnicy.
  --------------
  Zagraj ze mną w zielone, odwiedź www.bez-ogrodek-blog.blogspot.com

 • avatar

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem za Budleją/liście marne/-razem z kochającymi ją motylami tworzy bajeczny widok.Na równi lubię Hortensję -kwiaty trwałe,dekoracyjne i Dereń-nie tylko dla nalewki.

 • avatar
 • 0

  Dobrze prowadzony jest ogrodnik internetowy Podkarpackie Sady ( tu ich strona -podkarpackiesady.pl). Mam stąd borówkę amerykańską Patriot i się świetnie sprzedaje.

 • 0

  Poszukuje rośliny jest to krzew ale nie wiem jak się nazywa która ma teraz w czerwcu białe kwiaty z takich czterech płatków wyglądających jak gwiazda reszta liści jest zielona podobny kształt do liścia laurowego mam tej rośliny zdjęcie ale nie wiem jak tu wkleić krzew jest obsypany tymi gwiazdkowatymi kwiatami prawdopodobnie zima ma jakieś owce a teraz te kwiatki może ktoś wie jak się nazywa proszę o podpowiedzi dziękuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX