Pomysły na Wielkanocne stroiki.

Katarzyna Wilczek
21.03.2013 13:37
A A A Drukuj
Wielkanoc to dla chrześcijan czas wyjątkowy. Czas, który zgłębia skupienie nad tajemnicą zmartwychwstania, budzi nadzieję zwycięstwa nad śmiercią, i wdzięczność za dar odkupienia. A przede wszystkim niesie wielką radość, widoczną także w tych kwiatowych dekoracjach

Fot. Arkadiusz Âcichocki / Agenc

Radosny nastrój Wielkiej Nocy podkreślą kompozycje w żywych barwach. Do dyspozycji mamy teraz wiele roślin sezonowych - choćby słoneczne żonkile, szafirki i śnieżniki lśniące w barwie wiosennego nieba, delikatne śnieżnice, pastelowe hiacynty, jaskry azjatyckie w radosnych kolorach czy tulipany w setkach odcieni. Kompozycje warto wzbogacić wielkanocnymi symbolami. Odradzamy banalne kurczaki z włóczki, ale nie odżegnujemy się od jajek - to przecież symbol nowego życia, podobnie jak nasiona czy gałązki z pąkami i baziami.

Kolorem liturgicznym okresu wielkanocnego jest biel symbolizująca światło, radość i czystość. Nie wahajmy się więc wprowadzić jej do świątecznych bukietów. I nie zapominajmy o zieleni - barwie nadziei i odradzającego się życia.

 

Na zdjęciu: forma z gąbki oklejona skorupkami. W niektórych - główki jaskrów azjatyckich. Na wspornikach ze sztywnego drutu skorupki ze świeczkami

Komentarze (3)
Zaloguj się
 • avatar

  Gość: tekla

  Oceniono 12 razy 10

  ten z jajek-skorupek, ohyda, jak smietnik

 • avatar

  Gość: gocha

  Oceniono 1 raz 1

  Ja także uwielbiam stroiki okolicznościowe. I w tym roku już je przygotowuję

 • avatar

  izomorfia3

  Oceniono 7 razy 1

  Lubię ... zawsze lubiłam stroić dom wg pór roku czy świąt jednak w tym roku -nie chce mi się.
  Nie wiem czy to wynik tego ,że w sumie 1 weekend i już po ...nim powyciągam ozdoby,porobie stroiki i dekoracje już przychodzi czas by je posprzątać bądz wyrzucić.
  Pomysły jednak ciekawe bardzo-w prostocie siła czyli to co lubię najbardziej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

kalendrz

Kalendarz ogrodnika - sierpień

Wydarzenia ogrodnicze i porady na sierpień