Ogród zimowy - żeby cieszyć się roślinnością przez cały rok

Aldona Zakrzewska
31.01.2012 14:05
A A A Drukuj

Fot. gracja.cieszyn.pl

Ogród zimowy może być "przyklejonym" do domu pawilonem lub integralną częścią budynku. Może też być zabudowanym balkonem lub tarasem. Rozwiązań jest wiele, oczywiście najtańsze są te z katalogów.

Ogród można zbudować na planie kwadratu, prostokąta lub wielokąta, nadając mu prostą formę z jednospadowym dachem, albo też zdecydować się na bardziej skomplikowane kształty i łamany dach.

Można go "zawiesić" na wysokości drugiej kondygnacji (np. nad garażem) lub wybrać piętrowy model. Ogród musi pasować do bryły domu, a jego powierzchnia nie może być mniejsza niż 10m2 (choć pełen komfort zapewnia 15-25 m2).

Uwaga! Pozwolenie na budowę oranżerii o powierzchni mniejszej niż 25m2 nie jest wymagane. Wystarczy zgłoszenie w starostwie powiatowym.

Łukowaty kształt ścian i ich lekkie pochylenie pozwala lepiej wykorzystać promienie słońca

Czytaj więcej o kształtach i wyposażeniu ogrodów zimowych

Komentarze (6)
Zaloguj się
  • avatar
  • avatar

    m.paprot

    Oceniono 2 razy 0

    zdecydowałem się na taki ogród i wybrałem firmę Maria ogrody-zimowe.org Trochę roboty przy tym było, wybranie projektu, budowa konstrukcji. Ale mimo to szybko i sprawnie poszło. W zimę fajnie jest sobie wejść z kubkiem gorącej kawy i podziwiać przez wielkie okna widoki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

kalendrz

Kalendarz ogrodnika - sierpień

Wydarzenia ogrodnicze i porady na sierpień