Ogród zimowy - żeby cieszyć się roślinnością przez cały rok

Aldona Zakrzewska
31.01.2012
A A A Drukuj
Ogród zimowy to marzenie wielu osób. Można w nim wypić poranną kawę wśród bujnej roślinności i rozkoszować się przyrodą niezależnie, czy za oknem lato czy mróz. Ale są różne rodzaje ogrodów zimowych - zarówno pod względem konstrukcji i kształtu jak i temperatury w nich panującej oraz roślinności. Oto krótki przewodnik po ogrodach zimowych

Fot. gracja.cieszyn.pl

Zanim podejmiemy decyzję o budowie własnej oranżerii, zastanówmy się, do czego ma nam służyć: być lokum dla ciekawych roślin czy całorocznym przedłużeniem salonu, chroniącym dom przed nadmiernym nagrzewaniem w lecie, zimą zaś - przed wychładzaniem? A może tylko sezonową przechowalnią dla ogrodowych roślin nieznoszących mrozów? Od odpowiedzi na podobne pytania zależy wybór rodzaju konstrukcji, jej umiejscowienie i koszt.

Przede wszystkim "szklany ogród" to wymarzone miejsce odpoczynku i obcowania z przyrodą, nawet w środku zimy. Zapalonym ogrodnikom daje on możliwość uprawy roślin zwykle słabo rosnących w mało przyjaznym mikroklimacie naszych mieszkań. Aby dobrze spełniał swą funkcję, powinien być nie tylko efektowny, ale też komfortowy zarówno dla domowników, jak i dla zielonych lokatorów.

Sprawdź gdzie najlepiej umieścić ogród zimowy

Komentarze (6)
Zaloguj się
  • avatar
  • avatar

    m.paprot

    Oceniono 2 razy 0

    zdecydowałem się na taki ogród i wybrałem firmę Maria ogrody-zimowe.org Trochę roboty przy tym było, wybranie projektu, budowa konstrukcji. Ale mimo to szybko i sprawnie poszło. W zimę fajnie jest sobie wejść z kubkiem gorącej kawy i podziwiać przez wielkie okna widoki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

kalendrz

Kalendarz ogrodnika - kwiecień

Wydarzenia ogrodnicze i porady na kwiecień