Szukaj w serwisie Ponad 5000 artykułów

Rośliny balkonowe - najbardziej odporne kwiaty

Alicja Gawryś
21.03.2011 , aktualizacja: 21.08.2009 16:28
A A A Drukuj
Aksamitka. W skrzynkach uprawiamy wysoką (50-80 cm) aksamitkę wzniesioną, niższą (40-60 cm) - rozpierzchłą oraz miniaturową (15-25 cm) - wąskolistną. Wszystkie są odporne na choroby i na brak wody.

Aksamitka. W skrzynkach uprawiamy wysoką (50-80 cm) aksamitkę wzniesioną, niższą (40-60 cm) - rozpierzchłą oraz miniaturową (15-25 cm) - wąskolistną. Wszystkie są odporne na choroby i na brak wody. (Fot.: SHUTTERSTOCK)

Mają wytrwać w upale, przy porywistym wietrze i w suszy. Na taki surwiwal nie ma zbyt wielu kandydatów, ale możemy liczyć na pelargonie rabatowe (zobacz zdjęcie), aksamitki (zobacz zdjęcie) i portulakę. Nie należy jednak przesadzać - także i te rośliny zginą, jeśli zaniedbamy je zupełnie.

Rekordzistki: aksamitka, begonia wiecznie kwitnąca, petunia ogrodowa, pelargonia ogrodowa, portulaka, smagliczka.Czytaj także:

Rośliny balkonowe - najładniejsze i najlepsze kwiatyNajdłużej kwitnące rośliny balkonoweRosliny balkonowe o najdłuższych pędachRośliny balkonowe z mnóstwem odmianNajbardziej pachnące rośliny balkonoweZobacz także

Zobacz więcej na temat:

Brak komentarzy
kalendrz

Kalendarz ogrodnika - sierpień

Wydarzenia ogrodnicze i porady na sierpień