Szukaj w serwisie Ponad 5000 artykułów

Jak podlewać i nawozić storczyki

Magda Narkiewicz
21.03.2011 , aktualizacja: 20.09.2005 12:16
A A A Drukuj
Podlewanie powinno przypominać tropikalne ulewy przeplatane długimi okresami bez deszczu. Storczykom najlepiej zatem służy obfity prysznic. Przy okazji możemy je dokarmiać. Podajemy sposób, który może się wydawać kłopotliwy, jednakże w praktyce doskonale się sprawdza.

Letnią wodą. Do konewki wlewamy wodę i odstawiamy przynajmniej na noc, by ogrzała się do temperatury pokojowej i uleciał z niej chlor. Rośliny ustawiamy w dużej misce i obficie podlewamy (kwiatów lepiej nie moczyć), tak by doniczki były do połowy zanurzone w wodzie. Pozostawiamy je tak przez blisko kwadrans. Następnie wyjmujemy storczyki z wody i umieszczamy w osłonkach na warstwie drenażu. Jeśli storczyki uprawiamy w wiszących koszyczkach, po zrobieniu im prysznica powinniśmy wylać wodę z miski i ponownie wstawić do niej rośliny, by woda obciekła. Zabieg ten przy upalnej pogodzie należy powtarzać co 4--7 dni, a gdy jest chłodno - co dwa tygodnie.

Roztworem nawozu. Wiosną i latem co dwa tygodnie przy okazji podlewania dodajemy do wody specjalny nawóz do storczyków lub inny nawóz wieloskładnikowy w płynie przeznaczony dla roślin kwitnących. Nie dokarmiamy jedynie tych okazów, które rozpoczęły okres spoczynku.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

  • Jak podlewać i nawozić storczyki madllenna 22.01.07, 00:58

    Jestem nowatorka w temacie orchidei. Co zauwazylam ?Otoz wiele zrodel podaje rozne informacje na ten sam temat. Np. podlewania ,przycinania i.t.p.Zdarzylo mi sie podlac moja roslinke troche »