Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rady projektanta ogrodu

red.

- Skalny ogród. W części skalnego ogrodu zakładanej na dachu starej przepompowni specjalnie przygotowano podłoże. Najpierw rozłożono folię z syntetycznego kauczuku (taką samą, jaką wykorzystano w stawie), a na niej położono geowłókninę - jej zadaniem jest zabezpieczenie folii przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kolejną warstwę tworzy drenaż i dopiero na końcu ziemia.

- Staw. Największy problem z utrzymaniem czystości wody występuje jesienią, kiedy opadają liście z drzew rosnących na brzegach zbiornika. Trzeba wtedy odławiać je ręcznie, ponieważ nadmiar materii organicznej w wodzie może spowodować powstanie związków szkodliwych dla życia roślin i zwierząt. W sezonie do usuwania pływających na powierzchni wody martwych części roślin służą specjalnie zbudowane przelewy (spusty). Usytuowano je w takim miejscu, by wiatr wiejący najczęściej z jednego określonego kierunku spychał do nich powierzchniowe zanieczyszczenia.

Jeśli chcemy mieć czysty akwen, nie należy przekarmiać ryb. Powinny samodzielnie żerować, bo służy to również utrzymaniu naturalnej równowagi biologicznej w wodzie.

- Wyspy. Usypane z ziemi wyspy wymagały zabezpieczenia, aby woda w zbiorniku ich nie rozmywała. Dlatego ich brzegi przykryto folią kauczukową, a następnie rozłożono warstwę kamieni, które chronią folię przed uszkodze-niem i przemieszczaniem. Dopiero na końcu na-sypano ziemię i posadzono rośliny.

- Most. Do budowy mostu linowego nie nadają się liny bawełniane czy konopne, ponieważ się rozciągają. Tutaj zastosowano liny z rdzeniem stalowym. Dolne dwie liny służą do podtrzymania drewnianego pomostu. Do nich są mocowane deski, również liną. Aby wszystko wyglądało bardziej efektownie, do wiązania lin trapu i poręczy zastosowano węzły żeglarskie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rady projektanta ogrodu